Dan Van Severen

Compositie

Dan Van Severen - CompositieDan Van Severen - CompositieDan Van Severen - Compositie

Prachtig en karakteristiek werk (ets) van Dan Van Severen. Het werk is gesigneerd, gedateerd en genummerd in potlood door de kunstenaar Dit is een editie op 'Z' exemplaren, het aangeboden werk is 'H'. Het kunstwerk is in goede staat. Het abstracte oeuvre van Dan Van Severen beschrijft men met termen als geometrische abstractie, formalisme of minimalisme. Kenmerkend is zijn spiritueel, meditatief, neo-sacraal elan. Inhoudelijke complexiteit (een ultieme werkelijkheid, een transcendente waarheid) ontstaat door reductie van de vorm. Van Severen behoudt enkel het essentiële. Hiermee maakt hij een radicaal onderscheid tussen vorm en inhoud. Zijn werken hebben een zekere afstandelijkheid waarmee hij iedere verhouding met de toeschouwer en zichzelf verbreekt. Eenvoudige geometrische vormen (vierkant, rechthoek, ruit, cirkel en ovaal) bepalen zijn composities. De werken staan met hun samenspel van naar elkaar verwijzende lijnen en kleuren, of de verhouding tussen papier, inkt en voor- en achtergrond volledig op zichzelf. De toeschouwer vindt geen aanknooppunt en geen toenadering tot het kunstwerk. De inhoudelijke verwachting wordt niet ingelost en de geprojecteerde verlangens worden afgeblokt. Elk werk refereert naar het voorgaande, wat ervoor zorgt dat het oeuvre een grote samenhang krijgt. Zo is Van Severens latere productie te herkennen aan de sobere kruisvormige composities, die het resultaat zijn van een levenslang onderzoek naar het vierkant en de rechthoek.

België 35€
Nederland 35€