Henri Matchavariani

Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989

Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989Henri Matchavariani - Modevormgeving - Bijdrage voor Vogue - 1989

Schaduwen en goud Acryl, inkt en goudpoeder op zwart gelakt papier. Met stempel van de kunstenaar, linksonder gesigneerd en gedateerd. Totale afmetingen: 24 x 24 cm Afmetingen van het werk: 40 x 40 cm Geleverd met certificaat van echtheid door de kunstenaar “Matchavariani is nauw verbonden met het materiaal en heeft lang de paden van het essentiële verkend. Hij kruist het pad met Junichirô Tanizaki in zijn Praise of Shadows en ontdekt een nieuwe vrijheid, een die het oog bevrijdt van scherpe lijnen en hard licht om vrije toegang tot dromen mogelijk te maken en de hand de helderheid van diepe duisternis achterlaat. De schaduw is de laag van onze zintuigen. Volgens Tanizaki kunnen we de oneindige verscheidenheid aan kleuren van de maan alleen waarderen als de nachtelijke hemel wat donker is. Matchavariani haalde deze duisternis uit de afgrond om bepaalde stoffen naar voren te brengen" (JP Lavergne voor de tentoonstelling "Ombres et Ors") Henri Matchavariani is een gerenommeerd artistiek directeur die meer dan vijftien jaar tussen Frankrijk en Italië voor de grootste reclamebureaus werkte, wat hem in 1974 een Zilveren Leeuw in Cannes en in 1976 een Clio d' Gold in New York opleverde. Hij werd illustrator en werkte aan tal van reclameprojecten, met name voor Air France, en werkte samen met tal van tijdschriften (Vogue). Zijn werk is in heel Frankrijk geëxposeerd en getoond. Hij werkte ook nauw samen met Helmut Newton aan een project voor Cacharel. Kalligraaf, hij keert voor meerdere jaren terug naar de bron van zijn talent met een gebaar van grote eenvoud, gemaakt van vluchten en annotaties geïnspireerd door het Oosten. Een tentoonstelling getiteld "Henri Matchavariani en Christian Dotremont" is binnenkort gepland. Henri Matchavariani is ook een persoonlijkheid van de Franse cinema: hij heeft talloze nasynchronisaties geproduceerd en treedt regelmatig op in bijrollen, met name in films van Philippe Claudel, Roman Polanski, enz.

Aangeboden door: ArtBooksDesign
Gratis ophaling bij verkoper in: PARIS, Frankrijk.

België 15€
Frankrijk 25€
Europa 25€
Wereldwijd 40€