Henny RIEMENS

De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwen

Henny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwenHenny RIEMENS - De originele fotografie sloot zich aan bij de handen van Cobra - schaduwen

Fijne zilverdruk van een foto genomen in 1951 door Henny Riemens (1928-1998), eerste echtgenote van de schilder Guillaume Corneille (1922-2010) die vaak in boeken is overgenomen. Originele afdruk gemaakt door de fotograaf. Foto waarnaar bijvoorbeeld wordt verwezen onder nummer 13 in het boek: - Ooggetuige van Cobra, Museum Fodor, Amsterdam, tentoonstellingscatalogus, 1988, onder de titel: Schaduwen, Malmö, 1951: Corneille, Henny & Anders Osterlin, Henny Riemens. Originele grootformaat print gemaakt tijdens het leven van de fotograaf, klaar om op te hangen. Metaalkleurige lijst en passe-partout met zwarte bies - Open raam aan de achterzijde met stempel Atelier Corneille. Afmetingen: 30 x 39 cm. Afmetingen met lijst: 43,5 x 53,5 cm Naast Guillaume Corneille volgde Henny Riemens (1928-1992) de Cobra-groep voortdurend op de voet en leverde hij essentiële getuigenissen aan de groep als fotograaf. De meeste boeken over de Cobra-beweging bevatten afbeeldingen van Henny Riemens, die in de daaropvolgende decennia wijd verspreid werden. De fotograaf maakte tal van portretten van kunstenaars in hun dagelijks leven en aan het werk in hun ateliers. Een tentoonstelling is in voorbereiding. Herkomst: Collectie Guillaume Corneille (1922-2010), schilder geboren in Luik van Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep met Karel Appel, Constant, Dotremont, Asger Jorn, Vinkenoog; Lucebert of Pierre Alechinsky. Referenties fotograaf: - Ed Wingen: Henny Riemens, einn Nederlandse fotograaf in Parijs, studio Koster, tentoonstellingscatalogus, 2005. - Ooggetuige van Cobra, Museum Fodor, Amsterdam, tentoonstellingscatalogus, 1988 Foto in zeer goede staat - Enkele krassen en gebruikssporen op de lijst - Veilige verzending

België 15€
Nederland 20€
Frankrijk 25€
Europa 25€
Wereldwijd 45€