Joan Miro

Samenstelling

Joan Miro - SamenstellingJoan Miro - Samenstelling

Lithografie door Joan Miro Handtekening in reliëf geautoriseerd door de kunstenaar. Met de hand gerechtvaardigd ongeveer 39x29cm - Conditie: uitstekend (dit kunstwerk is nooit ingelijst of weergegeven en wordt nog steeds bewaard in een professioneel kunstdossier, dus het wordt in onberispelijke staat bewaard). Joan Miró (1893-1983) werd geboren in Barcelona, ​​waar hij opgroeide en zijn artistieke studies begon. Hij ging naar de La Llotja Academie tegen de wens van zijn ouders in, die wilden dat hij op een meer traditionele manier ging werken. Later studeerde hij aan de Escola d'Art de Francesc Galí en ontmoette hij de fauvisten en de kubisten. Zijn emotionele landschappen, die hem als persoon en kunstenaar zullen vormen, zijn in wezen Mont-roig, Parijs, Mallorca en later New York en Japan. Mont-roig, een kleine stad in de Baix Camp-regio, zal het contrapunt zijn van de intellectuele onrust die hem bewoont in Parijs, waar hij in de jaren 1920 evolueert met de surrealistische dichters en de meest creatieve kunstenaars van zijn tijd. Daar ontmoette hij Arp, Magritte, Brancusi en Giacometti en exposeerde hij met Dalí, Tanguy, Meret Oppenheim en Max Ernst in verschillende tentoonstellingen over dadaïsme en surrealisme. De stimulans voor het abstract expressionisme werd ontdekt in New York in de jaren 40. Later, in 1956, midden in de Tweede Wereldoorlog, verliet Joan Miró zijn ballingschap in Frankrijk en vestigde zich in Palma de Mallorca, een toevluchtsoord en werkplek, waar zijn vriend Josep Lluís Sert ontwerpt de werkplaats waar hij altijd van heeft gedroomd. Daar concentreerde hij zich tot aan zijn dood in 1983 op beeldhouwkunst en keramiek. Zijn wortels in eerst het landschap van Mont-roig en later dat van Mallorca zullen bepalend zijn in zijn werk. De link met het territorium en de interesse in alledaagse voorwerpen en de natuurlijke omgeving zullen de achtergrond vormen van enkele van zijn technische en formele onderzoeken.

Aangeboden door: Antiqua
Gratis ophaling bij verkoper in: Elche, Spanje.

België 39€
Nederland 39€
Frankrijk 39€
Europa 39€
Wereldwijd 39€