Bram Bogart

Compositie

Bram Bogart - CompositieBram Bogart - CompositieBram Bogart - CompositieBram Bogart - CompositieBram Bogart - CompositieBram Bogart - Compositie

Kleurenlitho uit 1990 van Bram Bogart. Gesigneerd en genummerd in potlood. Editie op slechts 70 ex. 50 x 70 cm Perfecte staat Bram Bogart is een Nederlands/Belgisch abstract kunstschilder. Hij is ook bekend als Abraham van den Bogaert. Voor en tijdens de tweede wereldoorlog maakte de kunstenaar figuratieve schilderijen zoals landschappen en stillevens. Door de beperkingen in de oorlogsjaren diende hij daarvoor niet conventionele materialen te gebruiken zoals stopverf en zandmengsels. De fascinatie voor textuur en vorm zette zich later door in zijn verder abstract werk dat steeds eenvoudiger en krachtiger werd. Bogart wordt vaak genoemd als één van de Informelen. Hoewel hij nooit lid was van de Informele Groep, is hij één van de kunstenaars die de informele schilderstijl heeft gecondenseerd tot een essentie die men nergens anders terug vindt. Hij was werkzaam in Den Haag van 1943 tot 1948. Afgewisseld met verblijven in Delft en Frankrijk. Later is hij verhuisd naar Belgisch Limburg waar hij een kasteel kocht met grote ateliers.

België 75€
Nederland 85€