Lucebert

Knechten van Vishnu

Lucebert  - Knechten van VishnuLucebert  - Knechten van VishnuLucebert  - Knechten van Vishnu

Originele kleurenzeefdruk van Lucebert (1924-1994)
Typisch CoBrA werk, schitterend gedetailleerd
- Handgesigneerd, gedateerd ('72) en genummerd (55/190) in potlood
- Afmetingen blad: 65,5x50,5 cm
- Uitgever: Prent 190, Utrecht
- De marges bevatten enkele kreuken die volledig weg te werken zijn met een passe-partout.

Lucebert, pseudoniem van Lubertus Jacobus Swaanswijk was een Nederlands dichter en schilder. Als dichter werd hij gezien als de voorman van de beweging van de Vijftigers, een progressieve groep dichters die na de Tweede Wereldoorlog begon te experimenteren met vorm en inhoud; als schilder was hij nauw betrokken bij de CoBrA-groep.
Prent 190 was een initiatief uit het midden van de jaren zestig van kunstorganisator Louis Gans (1930 – 2012). Gans’ bedoeling was om originele kunst bereikbaar te maken voor een breder publiek. Voor een vast bedrag per jaar konden mensen lid worden op de uitgaven van Prent 190. Gans koos elk jaar voor 7 Nederlandse kunstenaars en 3 buitenlanders.
Het getal 190 verwijst naar de oplage van de prenten, waarvan een belangrijk deel is gedrukt door de Amsterdamse meester-drukker Piet Clement van onder meer Constant, Lucebert, Bram van Velde, Karel Appel, Bram Bogart, Jan Schoonhoven en Roger Raveel.

Aangeboden door: ARTGalleryBE
Gratis ophaling bij verkoper in: Meulebeke, België.

België 20€
Nederland 35€
Frankrijk 35€
Europa 50€
Wereldwijd 50€