Remy Cornelissen

zonder titel

Remy Cornelissen  - zonder titelRemy Cornelissen  - zonder titelRemy Cornelissen  - zonder titelRemy Cornelissen  - zonder titelRemy Cornelissen  - zonder titelRemy Cornelissen  - zonder titel

Remy Cornelissen was een Belgisch kunstenaar geboren in 1913 te Turnhout en gestorven in 1990 te Antwerpen. Hij was een beeldhouwer, tekenaar en lithograaf. Opleiding aan de Academie te Antwerpen o.l.v. E. Wijnants. Tweede voor de Prix de Rome in 1943. Ontwikkelde tot 1963 een soliede beeldhouwkunst in alle mogelijke materialen, met een duidelijke voorkeur voor steen. Na 1963 deed zich een kentering voor in zijn techniek. Hij maakte zich de lastechniek eigen en keerde zich definitief tot de metaalsculptuur: ijzer, staal en chroomstaal. Zijn kunst werd er een van ragfijne schoonheid, die imponeerde door haar bijna zwevend karakter. Een ijle, tere vorm, in een opwaartse bouw die zeer sterk suggereert leidt o.m. tot (allegorische) personages, paarden en andere dieren. Was leraar aan de Academie te Turnhout (1937-1947), aan het Atheneum te Berchem (1940-1972), aan de Academie te Antwerpen (1947-1978). Vermeld in BAS I en Twee eeuwen signaturen

Offert par: droesemix
Retrait gratuit chez le vendeur à: Kuurne, Belgique.

Belgique 12€
Les Pays-Bas 19€
France 19€
Europe 40€
Le monde entier 75€