Gerard Gaudean

Bokrijk-Bierwagen

Gerard  Gaudean - Bokrijk-BierwagenGerard  Gaudean - Bokrijk-BierwagenGerard  Gaudean - Bokrijk-BierwagenGerard  Gaudean - Bokrijk-BierwagenGerard  Gaudean - Bokrijk-BierwagenGerard  Gaudean - Bokrijk-Bierwagen

Dit is een prachtige linosnede van Gerard Gaudean, directeur geweest van de Antwerpse Academie. DOOR KUNSTENAAR ZELF HANDGESIGNEERD! Gerard Gaudaen (Sint-Niklaas, 9 januari 1927 – aldaar, 26 juni 2003) was een Belgisch lino- en houtsnijder en vooral ontwerper van een aantal ex-librissen. Hij was de tweede zoon in het gezin van kunstsmid Jean Gaudaen. Hij won de prijs Baron de Brouwer (1955 en 1958), de Nationale Bank prijs voor ex-libris (1956-57), prijs van de Koninklijke Academie (1961), Europaprijs voor ex libris Olomoue (Tsjecho-Slowakije, 1966), Beurs E. Baie (1967) en de Gouden Penning van de Vlaamse Raad (1994). Hij werd tekenleraar aan het Atheneum van Sint-Niklaas en leraar houtsnede aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Gent (1963-70). Leraar en directeur (1971-91) was hij aan de Academie van Antwerpen. Na de oorlog kwam hij in het grafisch atelier van Victor Stuyvaert en in Antwerpen bij Mark Severin terecht. In 1983 werd hij directeur van de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen. Dat bleef hij tot in 1991. Ondertussen hield hij tientallen tentoonstellingen in binnen en buitenland, was hij actief als boekillustrator, als tekenaar en ontwerper van postzegels en ex-librissen en was hij een van de oprichters van het Internationaal Exlibriscentrum te Sint-Niklaas. Wordt zorgvuldig verpakt, alvorens te verzenden

Offert par: bianca81
Retrait gratuit chez le vendeur à: Vlimmeren, Belgique.

Belgique 7€
Les Pays-Bas 18€
France 18€
Europe 32€
Le monde entier 72€