Maarten Marchau

Medusa

Maarten Marchau - Medusa

Digitale collage op diadec met een aluminium ophangsysteem. Gesigneerd en gedateerd op de rug. De invloed van tijd op de fotografische beeldvorming als tegenpool voor het traditionele stilstaand beeld heeft Maarten Marchau steeds geboeid en is een dikwijls terugkomend element in zijn werk. Het zichtbaar maken van wat er niet echt is, het moment gespreid over een langere tijdspanne, fragmenten samengebracht tot een parcours dat het object in de tijd aflegt. Daarbij aansluitend werkt hij ook rond de afwezigheid van een subject in de scene wat het gevoel van een ontbrekende aanwezigheid opwekt, een niet-aanwezigheid. Ook de confrontaties met dood en leven, van relict en groei, van jong en oud, transformaties en metamorfoses zijn weerkerende thema's. De compositie van het beeld, met intentioneel geplaatste of onverschillig gelaten elementen binnen het kader, getuigt van de realiteit. Het wegnemen van de ruimte door het subject te plaatsen in een onpersoonlijk en onbepalende omgeving stelt die getuigenis dan weer in vraag. Maarten Marchau werkt dikwijls in reeksen. Zonder een vooropgestelde voltooiing kan de reeks al of niet worden uitgebreid of verder gezet. Wat de reeks samenhoudt is de thematiek die de basis vormt voor de beelden, de wijze van presentatie, de gevoelsmatige of technische benadering van het idee, het verhaal, de expressie. Vertrekkend vanuit een idee dat gaandeweg herdacht en bijgeschaafd wordt blijft hij kritisch op de resultaten, vasthoudend aan het oorspronkelijk concept.

Free collection at the auctioneer in Gent, België.