Panamarenko

Flying tiger

Kleurendruk met diepdruk. Bepaalde stukken zijn opgehoogd met diepdruk. Gesigneerd en genummerd op 100 exemplaren. Aangeboden exemplaar is nummer 62/100. Opgenomen in het boek Panamarenko Multiples deel II op pagina 77. Met certificaat uitgegeven door de Panamarenko Shop.

- In Knockando heb je mij verteld dat je graag een zachte motor zou maken. Een motor die een beetje ligt te zoemen in een blikken koekjestrommel, maar een enorm vermogen levert. Wat is daar eigenlijk van geworden?

Panamarenko: Ik heb die motor al gemaakt. Ik heb hem samen met uw boek tentoongesteld.

- Aladin?

Panamarenko: Natuurlijk... Hoe werkt dat, een zachte motor? Als brandstof neem je propaangas. Daar heb je geen vergasser voor nodig, geen sproeier, geen pomp, nul de botten, Bosch en Rolls Royce kunnen opstappen, gewoon een stuk koperdraad en een kraan. Je draait de kraan open en het gas komt rechtstreeks vloeibaar binnengespoten in een kamer van roestvrij blik, misschien een paar aaneen gelaste wokken, en je steekt dat aan met een piëzo-aansteker, maar ja, dan heb ik nog geen lucht (lacht). OK, we maken een centrifugaalcompressor, een houten kreukel die lucht blaast tegen iets meer dan atmosferische druk...

- Hoe wordt die kreukel aangedreven?

Free collection at the auctioneer in Meulebeke, België.

Belgium 25€
The Netherlands 35€
France 45€
Europe 80€
Worldwide 250€