Bengt Lindstrom

Hoofd

Ets van Bengt Lindström.
Getekend en genummerd op 80 exemplaren.
In prima staat. Het werk is ingelijst in een zwart kader.
Afmetingen inclusief inlijsting 78,4 x 65 cm

Bengt Karl Erik Lindström (1925 - 2008) was één van Zwedens bekendste hedendaagse kunstenaars met een karakteristieke stijl van verschillende kleuren, vaak met verwrongen gezichten.
De stijl linkt sterk aan die van de CoBrA-groep, waar Lindström geen lid van was. Vaak wordt hij wel vernoemd als kunstenaar in de CoBrA-stijl.
Lindström is geboren in 1925 in Storsjö kapell, Härjedalen, Zweden. In 1944 verhuisde hij naar Stockholm om in opleiding te gaan bij de Zweedse schilder Isaac Grünewald. In 1948 verhuisde hij naar Parijs, waar studeerde bij de Franse schilders André Lhote en Fernand Léger. Hij bleef in Frankrijk in Savigny sur Orge voor de rest van zijn artistieke carrière.
Lindström is ook vrij bekend om zijn outdoor decoraties, zoals muurschilderingen en kleurrijke sculpturen. Een van zijn beroemdste sculpturen is de enorme Y-beeldhouwen aan Midlands Airport noorden van Sundsvall, Zweden. Bengt Lindström overleed in 2008 in Sundsvall, Zweden.

Brought to you by: BjornP10
Free collection by seller at : Sint-Amandsberg, Belgium.

Belgium 40€
The Netherlands Not known, to be defined
France Not known, to be defined
Europe Not known, to be defined
Worldwide Not known, to be defined